Egy kép, egy történet – 2024.12.21.

Vörös ernyő

A világ szinte üres volt. Fehérség borította be a tájat, és csak néhány fekete, kalligrafikus vonás törte meg ezt a végtelen ürességet, mintha maga a természet is egy óriási, pergamenre rajzolt művészeti alkotás lett volna. A távolban egy apró alak tűnt fel – olyan kicsiny, hogy elsőre talán észre sem vette volna az ember. A figura magányosan haladt az üres térben, kezében egy vörös esernyőt tartva, amely szinte világított a monokróm világban. A piros szín vibráló kontrasztot adott, mintha maga az élet született volna meg a csendben.

Az alak lassan lépkedett, lába alig hagyott nyomot a földön, amely szinte beleolvadt a horizont halvány szürkeségébe. Az esernyő megóvta őt a finoman szitáló esőtől – az eső nem tombolt, nem zúdult alá, inkább lágyan érintette a tájat, mint a festő ecsetjének vékony, érzékeny mozdulatai. A világ körülötte nem fenyegető volt, hanem hatalmas és megnyugtató, egy olyan hely, ahol az ember szabadon elveszhet a gondolataiban.

Ahogy az esernyőt tartó figura haladt, minden lépése mintha egy új történetet mesélt volna el. Egy apró, kalligrafikus vonásként rajzolódott bele a tájba, a csendes és tágas tér magányos felfedezőjeként. Az eső halk kopogása, az esernyő alá rejtett világ tompa zsongása volt az egyetlen zene, amely elkísérte őt. Minden lépése lassú és átgondolt volt, mintha mérte volna az időt, vagy talán a távolságot, amely elválasztotta őt valamitől – vagy valakitől.

A távolban felbukkant egy fa. Nem volt több, mint egy vékony, kalligrafikus vonás az égen, de a figura tekintete azonnal odavonzódott. A fa magányosan állt, ugyanúgy, mint ő maga. Ágai vékonyak és csupaszok voltak, de valahogy mégis erőt sugároztak, mintha minden létező tudását őrizték volna. Az alak elindult a fa irányába, az esernyő alatt meghúzódva, mintha a fa ígéretet tett volna arra, hogy ott választ talál.

Ahogy közelebb ért, a világ egyre inkább kitisztult körülötte. A csend nem lett kisebb, de valahogy mélyebb értelmet nyert. Az eső halk zaja, a szél alig észrevehető mozdulatai, és a lábai alatt súrlódó talaj apró hangjai mind összefonódtak. A fa tövéhez érve az alak megállt. Letette a vörös esernyőt maga mellé, és felnézett. Az ágak közé nézve úgy tűnt, mintha az ég maga válna még tágasabbá, még nyitottabbá, mint eddig.

A fa tövében talált egy követ – egy sima, lapos követ, amely mintha szándékosan lett volna ott. A figura felemelte, és észrevette, hogy a kőre egyetlen szimbólum volt vésve: a „nyugalom” jele, amely egyszerű és gyönyörű volt, mint maga a táj. A szimbólum, bár végtelenül egyszerűnek tűnt, mégis mély értelemmel bírt, mintha az egész világ üzenetét sűrítette volna magába.

Az alak leült a fa tövébe, a kővel a kezében. A vörös esernyőt maga mellé támasztotta, és egy pillanatra lehunyta a szemét. A világ tágassága, a csend mélysége, és a végtelen tér nem fenyegetett többé. Hanem része volt – az ő része. Az üresség, amit eddig magányként érzékelt, most békévé vált. A fa, az esernyő, a kő és az eső együtt mondták el azt a történetet, amely nem másról szólt, mint az útról, amelyet mindenki a maga módján jár be.

Amikor az alak újra felállt, a vörös esernyőt visszavette a kezébe, és lassan továbbindult. A távolban újabb fa rajzolódott ki, újabb vonás a végtelen pergamenen. Az esernyője alatti apró világ tovább haladt a tágasságon át, egyetlen vörös pontként a monokróm tájban, ahol minden lépés, minden pillanat egy újabb fejezetet írt a végtelen történetbe.

A csendes világ megnyugodva figyelte az alakot, ahogy tovább folytatta útját – mert a táj nem volt üres. Tele volt emlékekkel, pillanatokkal és történetekkel, amelyeket a világ szelíd ecsetvonásai meséltek el annak, aki megállt, hogy figyeljen.

Hasonló cikkek

Vörös ernyő

Egy kép, egy történet – 2024.12.21.

A világ szinte üres volt. Fehérség borította be a tájat, és csak néhány fekete, kalligrafikus vonás törte meg ezt a végtelen ürességet, mintha maga a természet is egy óriási, pergamenre rajzolt művészeti alkotás lett volna. A távolban egy apró alak

Tovább olvasom »