Egy kép, egy történet – 2025.04.07.

Egy régi, faborítású polcon, ahol a délutáni fény aranyszínben fürdette a levegőt, állt egy különleges porcelán alma. Nem volt nagy, nem volt hivalkodó. Mégis, aki egyszer meglátta, nem tudta levenni róla a szemét.

Fehér és kék mintázata klasszikus eleganciát sugallt – mintha a tenger hullámai csókolták volna meg a hegyek hóborította csúcsait. De ami igazán különlegessé tette, az nem a színe volt. Hanem a repedései.

Ez az alma ugyanis eltört egyszer. Talán leesett, talán csak az idő súlya repesztette meg. De nem dobták el. Nem cserélték le. Kintsugi technikával – a japán aranyművészet ősi hagyományával – minden egyes repedést arannyal töltöttek ki. És így vált az alma nem tökéletessé… hanem egyenesen lélegzetelállítóvá.

A finoman ívelt aranyvonalak nem eltakarták a múlt sebeit – hanem megmutatták. Fénnyé változtatták, amit más elrejtene. Egy-egy repedés mentén az arany úgy csillogott, mint egy történet, amit csak azok érthetnek, akik maguk is törtek már össze… és mégis összeálltak újra.

Az alma ott állt, csendben. De beszélt.

Azt suttogta:

„Nem vagyok tökéletes. De minden darabom a helyén van. És amit egyszer elveszítettem, azt arannyal töltöttem meg.”

És így vált ez a kis tárgy nem csak egy műalkotássá, hanem egy szimbólummá: a szépség nem mindig ott lakik, ahol nincs hiba. Hanem ott, ahol a törésekből fény lesz.

És aki csak egy pillantást vetett rá, már tudta:

az igazi érték nem a hibátlan formában rejlik, hanem a gyógyított repedések mélységében.

Hasonló cikkek

Egy kép, egy történet – 2025.04.07.

Egy régi, faborítású polcon, ahol a délutáni fény aranyszínben fürdette a levegőt, állt egy különleges porcelán alma. Nem volt nagy, nem volt hivalkodó. Mégis, aki egyszer meglátta, nem tudta levenni róla a szemét. Fehér és kék mintázata klasszikus eleganciát sugallt

Tovább olvasom »